Ana içeriğe atla

HİPNOTİK PAZARLAMA EĞİTİMİ

Hipnotik Pazarlama Nedir?

Teorik bilgiler, uygulanmadığı sürece anlamsızdır. Gittiğim ve hizmet verdiğim firmaların hepsinde, bilgi vardı, çözüm vardı ama uygulama olmadığı için benim desteğime ihtiyaç duyuyorlardı.
 
Pazarlama, aşırı rekabetten dolayı her gün yepyeni unsurlarla şekillenen bir faaliyettir.
 
Zaman, pazarlama için en önemli kavramdır ve zamanı da kazandıracak tek şey iletişimdir.
 
Pazarlama yapanlar, müşteri potansiyeli taşıyanların karşılarına geçtiklerinde bir şekilde iletişime geçerler. Buna göre kovulmak bile bir iletişimdir ancak, bizim yararımıza olmayan bir iletişimdir.
 
Pazarlama yapmaya çalışanların sahip olmaları gereken en temel beceri, hızlı ve etkin iletişime geçebilmelidir. Eğer girilen bu iletişim satışla sonuçlanıyor ve biz de kazanıyorsak, şanslıyız demektir.
 
Bir firmanın ya da kişinin nasıl satın alma kararını verdiğini teorilerle açıklama imkanı yoktur. Bu konuda çok sayıda kitap var, piyasada...
 
Satın alma kararı firmadan firmaya değişir. Bunu kestirebilmek oldukça güç ve gereksizdir de.
 
Ancak satın alma kararının bazı biçimsel ve izlenebilir özellikleri vardır. Bunlar;
 
Satın alma kararı verecek kişi ile, belli bir iletişim düzeyi yakalamalısınız.
 
İkinci aşamada, bu iletişim düzeyinde iken, muhatabınızın mantığını ve aklını devre dışı bırakacak, şeyler söylüyor olmalısınız.
 
Klasik pazarlamada, pazarlamacılar, gittikleri yerlerde, saatlerce mantıklı nedenler sayarak, ikna yöntemleri uygulayarak ya da tavizler vererek, satış yapmayı planlarlar. Bu bazen işe yarar... Ancak hipnotik pazarlama yaptığınızda ise, bu çabanız her zaman işe yarar ve size satış getirir.
 
Birkaç cümleyle, bazen bir kelimeyle, insanlar, transa girer, ve sizin söylediğiniz her şeyi ruhun derinliklerinde yaşarlar... İşte hipnotik pazarlama bu beceriyi kazandırarak, elemanlarınızı satış makinelerine dönüştürür.
 
Saatlerce ve günlerce süren çaba yerine, birkaç dakikalığına oluşan bu müthiş iletişim, sizi satışa götürür ve rakiplerinize el sallamanızı sağlar..
 
Hipnotik pazarlamanın neye benzediğini bir örnekle açıklayalım. Bir pazarlamacı düşünün, bunun öyle bir müşterisi var ki, yanına gider gitmez, hiçbir formaliteye ve çabaya gerek duymadan, siparişini alır, gelir. İşte hipnotik çalışma böyle rahat ilişkiler kurmanızı sağlar. Bu pazarlamacının, müşteriyle yakaladığı ilişki düzeyi, artık hipnotik pazarlamadır. Hipnotik pazarlamayı bilenler, klasik pazarlamacının aksine, bir iki aşamada sonuca varır. Ancak klasik pazarlamacı neredeyse akrabalık oluşturacak kadar, gidip gelmek ya da bir sürü taviz vermek sureti ile, kurabildiği kişisel ilişki ölçüsünde başarılı olur.
 
Bu eğitimi alan kişiler, yol olarak pazarlamayı seçmişlerse, hiç pazarlama yapmamış olsalar bile, birer satış makinesine dönüşürler...
 
Hipnotik pazarlama kişilere özel ders olarak, kurumlara ise seminer olarak verilmektrdir.